Jakie uprawnienia ma instruktor fitness?

uprawnienia instruktora fitnessPo ukończeniu kursu instruktora fitness każdy z jego uczestników otrzymuje dwa potwierdzające to dokumenty – pierwszy, papierowy w języku polskim oraz wykonany z plastiku po angielsku. Oprócz tego, wchodzi również w posiadanie anglojęzycznego certyfikatu – wszystkie z nich honorowane są na terenie całej Unii Europejskiej i pozwalają na podjęcie legalnej pracy na stanowisku instruktora fitness we wszystkich jej krajach członkowskich. Odbycie takie szkolenia pozwala na podjęcie pracy z rozmaitych placówkach – między innymi siłowniach i klubach aerobikowych, w centrach sportowych i zdrowotnych, a także w firmach organizujących obozy, kolonie i szkółki sportowe. Mogą go odbyć nie tylko osoby, które przed jego rozpoczęciem nie posiadały żadnych tego typu dokumentów, ale też instruktorzy, nauczyciele i wychowawcy, którzy dzięki temu poszerzą swoje zawodowe kwalifikacje. Gwoli podsumowania – absolwenci szkoleń przygotowujących do rozpoczęcia pracy w charakterze instruktora fitness otrzymują: dokument potwierdzający ukończenie szkolenia oraz kursu pierwszej pomocy, a także ważny w całej Unii certyfikat i dwie oficjalne legitymacje wydane przez uprawnione do tego, państwowe instytucje.

instruktor fitness uprawnieniaPierwsza część kursu obejmuje przygotowanie ogólne. Warto dodać, że uczestnictwa w tych zajęciach zwolnieni są absolwenci wyższych studiów na kierunkach związanych ze sportem: wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji. Na ogólną część szkolenia nie muszą także uczęszczać posiadacze państwowej legitymacji instruktora sportu – niezależnie od tego, jakiej dyscypliny dotyczą. Po zakończeniu zajęć pierwszej części kursu odbywa się egzamin, a jego ukończenie jest niezbędne do tego, by uczestniczyć w drugiej partii szkolenia – wykaz wszystkich zagadnień, które mogą się na nim znaleźć, wręczany jest kandydatom na instruktorów fitness tuż po rozpoczęciu pierwszych zajęć. Druga część szkolenia dotyczy już tylko spraw związanych z samym fitness. Najważniejsze są podczas niej warsztaty, w czasie których kursanci poznają podstawy wykonywania tego zawodu. Drugim elementem tej partii jest samokształcenie, czyli samodzielne opracowanie tematów zadanych przez prowadzącego i przedstawienie mu wyników swojej pracy. Po zakończeniu drugiej – i zarazem ostatniej – części kursu, jego uczestników czeka kolejny egzamin – tym razem jego celem jest sprawdzenie specjalistycznej wiedzy, a po jego zdaniu można już rozpocząć poszukiwanie pracy.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.