Pensje instruktorów fitness

pensje instruktorów fitnessŚwiadomość społeczna dotycząca wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie człowieka sprawiła, ze coraz więcej osób coraz chętniej przybywa na zajęcia fitness, sztuki walki, czy na siłownię. Trwa zatem dobra passa instruktorów tych zajęć! Ile dokładnie wynoszą ich zarobki? Czy opłaca się zostać jednym z nich? W Warszawie instruktor aerobiku zarabia około 7 tysięcy złotych miesięcznie, instruktor wschodnich sztuk walki (który przez 10 lat trenował w Chinach i jest niezwykle popularny wśród klientów) około 9 tysięcy złotych miesięcznie, a instruktorka boksu (która prowadzi zajęcia w 2 ośrodkach i pracuje codziennie po 8 -9 godzin) około 8 tysięcy złotych miesięcznie. Warto rozejrzeć się za pracą w stolicy, ponieważ jest ona tam najlepiej opłacana. Instruktor aerobiku na przykład w Gdańsku zarobi aż o 2,5 tysiąca mniej, niż jego kolega w Warszawie! Pracodawcy poszukują nie tylko panów, ale również pań – nawet jako instruktorek nietypowych dla kobiet dyscyplin, na przykład wspomnianego już bosku.

Zainteresowanie jest bowiem spore! W zamian za dobrze wykonywaną pracę otrzymać można pensję przewyższającą znacznie średnią krajową w Polsce. I tak też reklamują się na portalach rekrutacyjnych pracodawcy. Dodają, iż zapewniają również umowę o pracę, a także premie, dodatki i pakiet socjalny. Od kandydatów wymagają kierunkowego wykształcenia (najlepiej by byli oni absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego) oraz dobrej znajomości przynajmniej jednego języka obcego, przy czym większa ich ilość znacznie pomaga w znalezieniu świetnej pracy.

Najbardziej pracodawcom zależy na angielskim i niemieckim, ale inne języki również są w cenie. Gdzie instruktorzy mogą znaleźć pracę? Powinni składać oferty w klubach sportowych, hotelach, centrach spa, na siłowniach oraz w centrach fitnessu. Miejsc i możliwości jest mnóstwo – i ciągle powstają nowe! Dlatego nie dość, że nie trzeba martwić się o pensję, to również łatwo otrzymać dobrą posadę. Wybór zawodu instruktora fitness, czy też sztuk walki jest zatem bardzo dobrym pomysłem. A jeszcze nie tak dawno było zupełnie inaczej – kariera po Akademii Wychowania Fizycznego sprowadzała się głównie do posady nauczyciela tego przedmiotu w szkole. Nie trzeba chyba dodawać, że pensje były o wiele niższe, a warunki pracy gorsze (mniej nowoczesne). Również teraz raczej rzadko młodzi absolwenci poszukują pracy w placówkach oświaty.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.