Instruktor fitness – praca dla ludzi z pasją

zawód instruktora fitnessNiedawno wśród klientów jednego z klubów fitness przeprowadzono ankietę w której zapytano, jak wygląda ich wymarzony instruktor. Odpowiedzi było oczywiście bardzo wiele, padało też mnóstwo różnych określeń. Na ich podstawie możemy jednak wypisać przynajmniej kilka podstawowych cech, które w takiej pracy są faktycznie niezbędne. Osoba taka na pewno powinna być życzliwa dla innych i dosłownie tryskać dobrym humorem oraz energią. Musi ona oczywiście dawać dobry przykład swoją wysportowaną sylwetką oraz umiejętnościami. Dobra kondycja, pamięć ruchowa i poczucie rytmu to najbardziej podstawowe cechy jakie powinien posiadać kandydat na instruktora fitness, aby móc podążyć później tą drogą kariery.

Oczywiście, wszystkie te i wymienione wyżej cechy muszą być doskonalone przez całe lata pracy i zdobywania doświadczenia czy odbywania dodatkowych szkoleń. Warto przy okazji pamiętać, że potrzeby i wymagania osób uczęszczających na zajęcia fitness mogą być dość zróżnicowane, przez co sam instruktor musi również posiadać bardzo szerokie umiejętności. Mimo wszystko jednak jest to pewna zaleta tej pracy, bowiem dzięki temu nie musimy tutaj obawiać się żadnej rutyny – właściwie na każdym kroku czekają na nas zupełnie nowe wyzwania.

dobry instruktor fitnessZresztą, takie wyzwania można sobie stawiać samodzielnie, na przykład obierając sobie za cel znaczne poszerzenie swojej wiedzy z zakresu danej dziedziny. Każdy powinien tutaj na własną rękę starać się o to, aby wszystkie prowadzone przez niego zajęcia były dla jego podopiecznych rzeczywiście ciekawe, a na coś takiego pozwala nam jedynie ciągłe rozwijanie się w określonych kierunkach. Istnieje oczywiście wiele dziedzin, w których instruktor fitness może cały czas się rozwijać.

Dla jednych będzie to wspomniana wyżej wiedza teoretyczna, dla innych lepsza kondycja fizyczna, a jeszcze dla innych – poszerzanie swoich umiejętności nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi i rozpoznawania ich potrzeb. Nie można zapominać, że trener fitness dla wielu osób jest wzorem do naśladowania i to, czy osiągną one w takich ćwiczeniach odpowiednie wyniki w dużym stopniu zależy od dawanego przez niego przykładu. Z tego też powodu dobry instruktor fitness musi traktować swoją pracę jako życiową pasję i dosłownie żyć każdego dnia tym sportem. Za cały ten wysiłek czeka nas tu jednak ogromna satysfakcja oraz wspaniała nagroda w postaci zadowolonych klientów, którzy dzięki naszej pomocy zdołali wypracować u siebie atrakcyjną sylwetkę.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.