Zostań instruktorem fitness – jak to zrobić?

Kurs instruktora fitnessFitness to twoja pasja i o niczym innym tak nie marzysz, jak o tym, by móc nauczać go innych? Jak się okazuje, nie trzeba w tym celu kończyć specjalistycznych studiów – wystarczy odbyć kurs instruktora fitness. Przeczytaj więc, jakie wymogi trzeba spełnić, by ukończyć takie szkolenie i otrzymać poświadczający to certyfikat oraz jak wybrać najlepszą szkołę.

Gdzie się zapisać?

Kursy fitness organizuje dziś wiele podmiotów – są to między innymi kluby i siłownie, a także uczelnie – zwłaszcza te o profilu sportowym – lub firmy szkoleniowe. Tym, na co powinniśmy przy wyborze jednej z nich zwrócić największą uwagę jest to, czy po skończeniu oferowanego przez daną firmę kursu otrzymamy oficjalne, państwowe dokumenty – zdarza się bowiem, że jedynym świadectwem odbycia szkolenia jest certyfikat szkoły, a ten niestety nie przez wszystkich pracodawców będzie honorowany.

Kto może zostać instruktorem?

Przede wszystkim, potrzebna jest do tego prawdziwa pasja – musisz po prostu kochać ćwiczenia! Poza tym, niezbędna będzie także doskonała forma fizyczna – bez niej nie dasz rady odbywać kilku wyczerpujących treningów dziennie. Zastanów się także, czy na podjęcie pracy instruktora fitness pozwalają ci twoje umiejętności interpersonalne – musisz być świetnym pedagogiem oraz umieć zmotywować i dodać otuchy swoim podopiecznym w razie chwil zwątpienia, co najważniejsze – zarażając ich swoją pasją!

Jak taki kurs wygląda?

Na to pytanie odpowiedzieć jest dość trudno – każda ze szkół fitness w inny sposób organizuje takie szkolenia. W zależności od tego, szkolenie może trwać niecały tydzień lub nawet kilka tygodni. Jeśli zaś po kursie jego uczestnicy otrzymują oficjalną licencję, musi on zakończyć się państwowym egzaminem.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.