Kurs instruktora fitness – kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć

Kurs instruktora fitnessuJeszcze zanim rozpoczniemy szkolenie, powinniśmy sprawdzić, kto je organizuje i kto będzie je prowadził. Oczywiście najlepiej zdecydować się na kurs prowadzony przez osoby z dużymi osiągnięciami w tej dziedzinie – są nie tylko najbardziej wymagające, ale też w większości przypadków najwięcej się od nich nauczymy. Wybierając jeden z takich kursów musimy również przygotować się na to, że zapłacimy więcej, niż w przypadku innych szkoleń – warto się jednak na taki krok zdecydować, bowiem zyskamy w ten sposób pewność, że wiedza i umiejętności będą naprawdę szerokie. Poza tym, warto zwrócić też uwagę na to, jakie dokumenty otrzymamy po zakończeniu szkolenia. Wszystkie kursy kończą się wydaniem certyfikatu danej szkoły – dokument ten może nam wprawdzie potem ułatwić znalezienie pracy, jednak nie jest tego gwarancją. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na któryś z kursów, po których wydawane są państwowe licencje instruktora aerobiku wraz z ID Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie bez znaczenia są też umiejętności interpersonalne prowadzącego kurs – warto bowiem zdać sobie sprawę z tego, że największy nawet komplet uprawnień i certyfikatów nie jest gwarancją tego, że taka osoba będzie w stanie przekazać nam całą potrzebną wiedzę.

instruktor fitnesProwadzący kurs powinien cechować się odpowiednim podejściem do jego uczestników, niezbędne okaże się również zaangażowanie, bez którego nie zdoła zachęcić kursantów do własnych poszukiwań. Pracując z ludźmi, prowadzący powinien też wystrzegać się złośliwości – tym bardziej, że jego podopieczni dopiero zdobywają wiedzę, którą on już od dawna posiada. Na koniec ważna uwaga – nie warto nastawiać się na to, że po zakończeniu kursu od razu i bez żadnych problemów znajdziemy pracę w którymś z klubów fitness lub na siłowni – większości etatów w tych miejscach jest bowiem już dawno zajęta. Jeśli więc po jakimś czasie poświęconym na poszukiwania pracy nie będzie widać jego efektów, powinniśmy wysłać aplikację do ośrodków wypoczynkowych, centrów SPA i tym podobnych – w związku z rosnącą popularnością fitness, coraz częściej zatrudniają one instruktorów tej dyscypliny. Niezłym pomysłem okazać się może również wyjazd za granicę – w krajach takich jak Niemcy lub Wielka Brytania łatwiej bowiem znaleźć posadę w tym zawodzie.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.