Kurs na instruktora fitness

kurs na instruktora fitnessNie da się nie zauważyć wzrostu zainteresowania wszelkiego rodzaju klubami fitness i zajęciami jakie są tam organizowane. Mówimy tutaj o wszelkiego rodzaju klubach, ponieważ różnych aktywności, które można tam podejmować, jest bez liku. Aerobik to tylko najbardziej nudna z opcji. Wszędzie istnieje za to oferta utraty masy ciała i poprawienia sylwetki, a to wszystko przy świetnej zabawie. Oczywistym jest, że na rosnący popyt trzeba odpowiedzieć rosnącą podażą w postaci instruktorów, ale chęci i wysportowane ciało to nie wszystko. Zadaniem trenera jest praca z ludźmi, w czasie której musi ich zachęcać do ćwiczeń i uczyć, jak powinno to prawidłowo wyglądać. Błąd może skończyć się kontuzją. Mile widziana jest też pasja do wysiłku fizycznego, która w czasie zajęć się uwalnia i zaraża innych. Dobry i skuteczny fitness, to wesoły fitness. Czasami uzyskanie tego efektu wymaga od instruktora nawet umiejętności z zakresu choreografii. Musi on wymyślać układy ćwiczeń zgrane z muzyką, które będą odpowiednio kształtowały różne partie ciał ćwiczących.

Samo chodzenie do klubów fitness nie sprawi, że ktoś nauczy się dobrze organizować zajęcia. Odpowiedni kurs jest niezbędny. Zacząć można od kursu podstawowego, którego ukończenie nagradzane jest licencją C. By do niego przystąpić, należy wykazać się dobrym zdrowiem i mieć przynajmniej pół roku doświadczenia fitness. Kurs może trwać nawet kilka miesięcy, ale zazwyczaj jest on znacznie krótszy. W jego trakcie poznaje się tajniki planowania zajęć, wykonywania podstawowych ćwiczeń oraz werbalnego i niewerbowanego kierowania grupą. Zgłębia się również zasady praktyczne budowania odpowiednich choreografii i dopasowywania do nich muzyki. Nie do przecenienia są elementy teoretyczne traktujące o fizjologii wysiłku, właściwym odżywianiu i suplementacji w czasie treningu. Dopiero mając ukończony z pozytywnym wynikiem taki kurs, można zastanawiać się nad rozpoczynaniem samodzielnej pracy i specjalizowaniu się w określonych nowoczesnych technikach, takich jak zumba czy body ball.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.