Dlaczego ludzie chodzą na siłownię? Zaskakujące wyniki badań!

ćwiczenie na siłowniWyniki najnowszych badań dotyczących ludzi regularnie uczęszczających na siłownię są wręcz zadziwiające. Okazuje się bowiem, że jedynie połowa z nich chodzi tam, aby wyraźnie poprawić swoją formę i zadbać o sylwetkę. Co zatem jest celem tej drugiej połowy? Poszczególne osoby podchodzą do siłowni na najróżniejsze sposoby; wychodzi na to, że jedynie dla niektórych z nich jest to miejsce ćwiczeń. Bardzo wielu z nich traktują to jako miejsce spotkań, klub towarzyski czy po prostu sposób na ucieczkę od swojej szarej codzienności i natłoku obowiązków.

Jeśli wierzyć najnowszym badaniom, jedynie połowa osób które wykupują karnety na siłownie robi to po to, aby rzeczywiście ćwiczyć i pracować nad własnym ciałem. Całe mnóstwo ludzi ogranicza się jedynie do spędzania czasu w saunie czy czytania gazet na basenie. Mało tego, istnieją nawet osoby, które przychodzą tu jedynie dla wielkich telewizorów; tacy ludzie często po przyjściu na siłownię nawet nie przebierają się w prawdziwy sportowy strój i bardziej dbają o jego wygląd niż o wygodę w czasie ćwiczeń. Takie wyniki badań dziwią tym bardziej, że w niektórych angielskich siłowniach roczny karnet i wszystkie inne opłaty na siłowni to wydatek rzędu około 2000 funtów, czyli 10 000 zł.

po co ludzie chodzą na siłownięTrudno jest zrozumieć, dlaczego ktoś chciałby płacić aż tyle za możliwość spędzenia czasu w saunie czy na basenie lub po prostu za miejsce, w którym można spokojnie poczytać. Tymczasem 50 procent badanych przyznało się do tego, że na siłowni nigdy nie wykonują żadnych ćwiczeń; z kolei 29 procent ćwiczy, ale w taki sposób, aby w ogóle się nie spocić – mało tego, 9 procent twierdzi nawet, że samo spocenie się na siłowni byłoby dla nich dużym wstydem. Po co zatem kupować karnet na siłownię, skoro wstydzimy się ćwiczyć w miejscach publicznych?

Zadziwiający jest fakt, że aż 13 procent badanych wykupuje karnety i nigdy nie pojawia się na siłowni; są to jedynie wymówki dla ich współmałżonków do częstego wychodzenia z domu – nie wnikamy tu oczywiście, w jakim celu... Kolejne 10% badanych przyznaje się do uczęszczania na siłownię w celu szukania swojej drugiej połówki. Jest to po części zrozumiałe, bowiem można odnieść wrażenie, że poznana w tym miejscu osoba przynajmniej będzie w dobrej formie – patrząc jednak na wcześniejsze statystyki, naprawdę szczerze w to wątpimy. W znacznym stopniu winę za takie wyniki ponoszą również same kluby fitness. Wielu ludzi przyznaje się do tego, że nie ćwiczy, bowiem nie wie jak korzystać z dostępnego tam sprzętu. Istnieją również inne przypadki, na przykład ludzie którzy nie chodzą na siłownię z własnej chęci – często karnety do takich miejsc rozdają chociażby firmy dla swoich pracowników.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.