Siłownia - miejsce spotkań czy aktywnego treningu?

siłowniaWizyty na siłowni cieszą się dużą popularnością, stanowią bowiem najlepszy dowód na to, że chcemy i potrafimy dbać o nasze zdrowie i dobrą kondycję fizyczną. Czy jednak wszyscy odwiedzamy siłownię przede wszystkim po to, aby dbać o swoją formę? Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na zlecenie firmy Kettler sprawiają, że mamy podstawy do tego, aby teza ta budziła w nas niemałe wątpliwości. Skoro więc nie ćwiczymy, dlaczego w ogóle pojawiamy się w klubie? Okazuje się, że odpowiedzi jest co najmniej kilka. Szokująca wydaje się odpowiedź na niemal każde pytanie zadane we wspomnianej ankiecie, na pierwszy plan wysuwa się zaś to, że pomysłów na spędzanie czasu w siłowni jest co najmniej kilka. Można rozmawiać z przyjaciółmi, oglądać teledyski muzyczne, a nawet kibicować ulubionej drużynie z dala od żony przypominającej, że zaraz zaczyna się jej ulubiony serial.

Brytyjczycy nie są zdumieni nawet dowiadując się, że ktoś wybiera się do siłowni, aby poczytać książkę. Karnety nie są tanie, wielu osobom nie przeszkadza to jednak, możliwość wyrwania się z domu uzasadnia bowiem wejście w ich posiadanie nawet, jeśli nie zamierza się trenować. Niechęć do trenowania jest zresztą dość powszechna. Niemal połowa osób odwiedzających siłownię przyznaje, że nie wykonuje bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Okazuje się zresztą, że na tym nie kończą się szokujące informacje, 29 procent ankietowanych przyznaje bowiem, że od czasu pierwszej wizyty na siłowni ani razu nie udało im się spocić. Jakby tego było mało, dziesięć procent ankietowanych nie ma zamiaru ćwiczyć w miejscu publicznym, wzrok innych osób peszy ich bowiem i konfuduje.

ćwiczenie na siłowniDo tego warto dodać, że 13 procent właścicieli drogich karnetów wcale na siłowni się nie pojawia, choć regularnie opłaca możliwość, z której nie korzysta. Cóż, najprawdopodobniej osoby te mają znacznie ciekawsze zajęcia. Gdy zresztą przeanalizujemy przyczyny, dla których wiele osób zagląda do siłowni, często możemy odnieść wrażenie, że ich brak zainteresowania nie byłby wcale takim złym rozwiązaniem. Dla wielu właścicieli karnetów wizyta na siłowni jest potwierdzeniem tego, że podążają za najnowszymi trendami. Nie brakuje jednak również osób, które utożsamiają ją z portalem randkowym przyznając, że jest to portal randkowy w najlepszym wydaniu. Samotne kobiety pojawiają się tu po to, aby dbać o formę, jeszcze przed zawarciem bliższej znajomości można więc przyjrzeć się im starannie. Okazuje się zresztą, że niemal co piąty ćwiczący wcale nie zapisałby się do siłowni z własnej woli, a jego obecność jest spowodowana namowami partnera albo inicjatywą firmy, w której pracuje.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Green Way - Kursy instruktorskie dla każdego!

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności, zyskać nowy ciekawy zawód - wybierz szkołę Green Way!

Wśród szerokiej oferty odnajdziesz kursy takie jak: instruktor fitness, trener personalny, instruktor narciarstwa, instruktor snowboardu, kurs ratownika WOPR oraz inne kursy przygotowujące do popularnych obecnie zawodów.